| losseru a întrebat:

Ce cautam de fapt in lumea asta?

Răspuns Câştigător
| BlackCat01 a răspuns:

In lumea asta? Toata viata cautam fericire, un loc al nostru, o persoana care sa ne fie alaturi la bine si la greu. Cineva cu care sa impartim bucuriile si necazurile noastre. Cautam cum sa fim mai buni, mai veseli, mai optimisti. Cautam cum sa ne facem placuti, cum sa ne integram in grupuri, cum sa facem o persoana sa rada. Cam asta cautam in lumea asta, cautam cum sa ne fie bine noua si celor din jur.

13 răspunsuri:
| MiyakoSaki a răspuns:

Nu stiu. Poate sa o intelegem?

| losseru explică (pentru MiyakoSaki):

Viata este cea mai grea limba...

| MiyakoSaki a răspuns (pentru losseru):

Bine zis, sunt de acord cu tine aici happy

| sappy a răspuns:

Noi nu cautam nimic, alti ne cauta pe noi

| Dariusuu a răspuns:

Ce căutăm?

Fiecare caută altceva. Mulţi dintre noi caută cum să se îmbogăţească dar deparcă ar rămâne cu ceva după şi aşa multe persoane descoperă la final că viaţa trece pe lângă ei şi realizează că banii nu aduc fericirea.

Trist nu?

Totul îi relativ ce naiba.

| losseru explică (pentru Dariusuu):

Intr-adevar...De ce aproape toata lumea cauta banii in aceasta viata?

| ShadoWCrist a răspuns:

Dragoste si bani.

| ArthurKn a răspuns:

Cautam sa ne inmultim. Cautam sa fim acei ''Dumnezei'' de care vorbesc religiile.
Poate nu acum, poate nu maine, dar intr-o zi, oamenii vor stii raspunsurile la toate intrebarile.

| losseru explică:

Si de ce intotdeauna gasim tocmai opusul a ce cautam?

| BlackCat01 a răspuns (pentru losseru):

Uneori căutam ceva ce nu avem nevoie, alteori găsim ce avem nevoie dar fiind preocupati cu altceva nu vedem asta. Trebuie sa privim cu alți ochi ce ne oferă viata, chiar si cand primim o palma de la ea trebuie sa privim si motivul pentru care am primit-o, poate este răspunsul unei alte întrebări pe care ne-o punem.

| losseru explică:

Multumesc de explicatii!

| BlackCat01 a răspuns (pentru losseru):

Atat imi doresc ca parerea mea iti fi fost oarecum de ajutor.

| UnDezaxat a răspuns:

Bani.