| MrBeanTeddyBear a întrebat:

Ce credeti ca ne da maine la evaluarea nationala la romana?

6 răspunsuri:
| Anddu a răspuns:

Eu cred ca va da genul liric, mai multe, nu stiu! happy

| MrBeanTeddyBear explică (pentru Anddu):

Eu ma gandeam la fabula :-s

| Anddu a răspuns (pentru MrBeanTeddyBear):

Da, sunt 60% sanse sa dea fabula, sau poate chiar mai multe happy Va fi bine oricum si USOR :*

| MrBeanTeddyBear explică (pentru Anddu):

Sa speram, bafta :*

| Anddu a răspuns (pentru MrBeanTeddyBear):

Multumesc, la fel :*

| PsihopedagogCristinaM a răspuns:

Heyhappy Si eu am dat examenul anul trecut si crede-ma ca nu o sa te ajute foarte mult toate partile de propozitiehappy. Tot examenul se bazeaza pe inventivitate si DEFINITII. In prima parte veti avea o opera studiata(balada, nuvela, basm etc.) niste cuvinte intr-o propozitie sa spuneti ce parti de vb sunt. sa definiti niste cuvinte din text..si sa le folositi intr-un context. iar in a 2a parte o propozitie de analizat. O strofa de analizat si o compunere de redactat despre un subiect banal(anul trecut a fost Un peisaj de natura). Nafta si sa luati note cat mai mari>big grin