| 358ili a întrebat:

Ce credeti despre Coreea de sud.Hai sa va spun parerea mea si cum am ajuns sa cunosc aceasta tara si ce ma fascineaza:
Pentru mine Coreea de Sud este tara visurilor.Acolo cele mai umile persoane au fost la un pas de cele mai inalte functii de atunci.Eu am descoperit filmele coreene si Coreea de Sud prin Jumong, care mi-a placut la nebunie. Dupa aceea am vazut Dong Yi care sincer mi-a placut mai mult apoi am vazut Kim Su Ro.Multi ati descoperit Coreea prin Dae Janggeum.Sa va sincer eu am vazut in 2011 Dae Janggeum intr-o vara cand era in reluare de la 10:00 dimineata.Sa va spun drept Dae Janggeum si Dong Yi sunt preferatele mele. Apoi am vazut tot in reluare Yi san.Pe mine ma fascineaza la acesata tara ordinaea in care sunt toate activitaile.Cel mai mult mie imi plac serialele coreene care sunt istorice din Joseon.Imi plac si cele moderne dar cele vechi ofera ceva mai special.Pentru mine este un model Jang Hee Bin si Marea Janggeum care chiar a existat in istorie.Chiar daca jang Hee a fost o persoana cu sete de putere, eu o apreciez pentru ca pentru iubirea regelui a ajuns sa ii faca rau reginei Inhyeon.Dae Janggeum este un alt model pentru mine pentru ca ea areusit sa schimbe lumea. Daca as avea o lista a oamneilor care au schimbat lumea as pune-o pe ea in frunte.Bineinteles m-a impresionat si fondatorul Marelui Goguryeo pentru ca pentru a creea un asemenea regat ai nevoie de mult talent.Multi au creeat regate dar care s-au pierdut si nu se mai stie nimic de ele.Si Goguryeo s-a pierdut dar a ramas in istorie. Cand te gandesti la Jumong cu siguranta exista un loc in memorie si pentru Goguryeo.M-au impresionat multe alte lucruri din istorie cum ar fi Memoriile doamnei Hyegyeong, pentru ca datorita lor am putut afla mai multe despre Printul Sado.De asemenea datorita Memoriilor am putut afla si despre viata doamnei Hyegyeong si faptul ca a fost o scriitoare minunata la acel timp.
Astept parerile voastre, vreau sa stiu de la iubitorii Coreei cum vad ei aceasta tara, care sete modelul lor ce ia impresionat mai mult.Eu as mai avea de zis despre Coreea da mi-ar lua foarte mult! ASTEPT PARERILE VOASTRE!

Răspuns Câştigător
| CristiB93 a răspuns:

Si eu sunt un iubitor al serialelor coreene, le-am urmarit si eu aproape pe toate aproape, acum urmaresc Zeul razboiului, cred ca si tu il urmaresti pe tvr 1, este si acesta un serial fascinant, imi place la nebunie si intr-adevar Coreea este o tara cu o istorie extraordinara,dar nu stiu cat e adevarat, adica sunt doar filme, sunt facute special pentru a-ti capta atentia si a-i creste audienta, eu cred de fapt ca realitatea este alta decat cea prezentata in filmele acestea, ceva adevar tot este in ele, dar eu cred ca prea putin.

1 răspuns:
| Fantasy a răspuns:

Iubesc Korea de Sud