| eko a întrebat:

Ce crema as putea folosi importiva cosurilor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi bine sa te duci la un dermatolog pentru ca fiecare are alt tip de piele si s-ar putea sa folosesti o crema ce nu se potriveste si sa te umpli de cosuri. Sfatul meu e sa nu te speli cu sapun pe fata si sa folosesti o lotiune de curatare. Si soarele face bine dar nu exagera.

11 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Crema?!
poate lotiune...incearca Clearskinwinking

| inna a răspuns:

Incearca o crema cu extract de brusture si acid salicilic de la Elmiplant.Vei fi uimit de rezultate.winking

daniela
| daniela a răspuns:

Agnee sau simple cosuri... Skinoren

| dulshe a răspuns:

Cremele nu sunt bune deloc, inainte am folosit si eu vreo 6 luni de zile Clearskin cu gandul ca mi se duc cosurile, si nici macar unul nu mi s-a dus. Am inceput sa nu mai mananc si sa beau chimicale(suc, chipsuri, etc) si sa beau 2 l de apa pe zi, si sa nu-mi mai rup deloc cosurile si imediat sau aflat rezultatele. Intro luna de zile mai aveam vreo 2-3 cosuri!

| Mo a răspuns:

Poate o sa ma crezi o ciudata dar eu cand imi apareau cosuri imi dadeam cu usturoi pe zonele afectate! Ai grija totusi sa nu te ''freci'' prea mult cu usturoiul pe o singura zona pentru ca pot aparea iritatii. Daca te dai de 2-3 ori pe zi si lasi sa actioneze cate 5 minute, apoi te clatesti cu apa calduta, in aproximativ 2 saptamani scapi complet de orice urma a acneei!

| cristina_6456 a răspuns:

Clean & Clear gelu exfoliant are particule are indeparteaza cosurile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai niciuna...recomndat ar fi sa mergi la institutul cantacuzino...se poate recolta materie din cosurile tale si se prepara un vaccin cu ajutorul caruia sa combati acneea... good luck!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zineryt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O crema hidratanta nivea

| mada_4790 a răspuns:

Ai putea folosi de 2 ori pe zi,dimineta si seara argila cu apa de la robinet...o poti cumpara de la farmacie iar indicatiile le gasesti pe plic...rezultat garantat

| mada_4790 a răspuns:

Ai putea folosi de 2 ori pe zi, dimineata si seara argila cu apa de la robinet... o poti cumpara de la farmacie iar indicatiile le gasesti pe plic...rezultat garantat