| GabrielDaniel a întrebat:

Ce discuție pot avea cu o fată de care îmi place, adică despre ce subiecte aș putea vorbi aceasta prin care să mă apropii de ea arătându-i indirect că o plac? Sau alte subiecte de discuție cu fată. Mulțumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ai putea sa-i povestesti, in serial, despre interesanta ta viata. Va fi interesata sa te asculte.

| KinderBeeeib a răspuns:

Incearca sa o cunosti,spune-i ca te fascineaza felul in care vorbeste,fa-i complimente,intreab-o chestii despre ea (fetele adora sa vorbeasca despre ele, cel putin majoritatea), apoi vorbiti despre lucrurile care ii plac, orice ai face nu ii da seen si nu ii raspunde sec, gen "aha","bine","mda","ok".

| MiriMendes a răspuns:

Depinde foarte mult de ce ii place ei.Ai putea sa începi prin asta, sa o întrebi despre hobby urile ei etc. Totuși ați putea vorbi despre filme sau despre muzicăbatting eyelashes

| Axys a răspuns (pentru MiriMendes):

Corect bine zis

| Asfaltina a răspuns:

Vorbiti despre vreme, poti s-a incepi simplu cu,, Vezi ca ai gainat de porumbel pe tricou'' sau,, Intra in apa ca-i calda''