| anonim_4396 a întrebat:

Ce dorinte aveti pentru viitor?
Aveti vise marete?
Ce materii va plac si in ce domeniu vreti sa lucrati?

Cel mai interesant raspuns primeste vestita FUNDIȚĂ.

10 răspunsuri:
| UnleashedPsycho a răspuns:

Vreau să devin medic legist. E destul de greu, dar nu aş l-aş numi "vis măreţ". Îmi plac foarte mult Fizica, Chimia, Biologia, Istoria, Geografia. Am vrut să devin şi psiholog sau măcar să am făcută facultatea specifică, dar m-am răzgândit de foarte multe ori şi având în vedere cei aproximativ 10 ani + 2 pe care-i mai am de liceu, până ajung să fiu medic legist în adevăratul sens al cuvântului, nu cred că după o să mai am chef (şi cel mai probabil nici timp) să fac încă o facultate.
Familie nu sunt sigură dacă-mi doresc. Nu mi se pare genul de angajament pe care l-aş lua, în primul rând pentru că mă conduce egoismul şi în al doilea rând pentru că nu mă încântă ideea.

| SuperMagicSmile a răspuns:

Toti profesorii ne intreaba asta la scoala(sunt in clasa VIII-a) deoarece urmeaza sa ne alegem pe ce profil vrem sa mergem, dar sincer nu am nici cea mai vaga idee in privinta viitorului.
Presupun ca as vrea sa fiu bibliotecara, pentru ca as fi inconjurata de carti mereulaughing Sau traducatoare, ceva de genul.
Daca as trai intr-o lume de vis, nu as muncii deloclaughing

| madalinamadu a răspuns:

Visul meu ar fi sa devin actrita, mi se pare foarte interesant sa traiesti prin fiecare personaj pe care il interpretezi.Dar asta ramane doar un vis, eu sunt la liceu profil economic si ma gandesc sa urmez o facultate profil finante-banci pentru ca aceasta ar fi a doua dorinta.

| AdryAnda a răspuns (pentru madalinamadu):

Eu cred ca ideea cu actoria este foarte buna, daca cumva o sustii sa ma anunti. s-ar putea sa fim colege peste cativa ani (10 mai probabil). si eu cred acelasi lucru despre actorie. dar poti sa iti dAi singura seama daca esti destinata sa fii actrita. fa cumva sa poti canta cu clasa ta intr-un loc public, sau sa reciti ceva, sau sa interpretezi un rol, si stiu ca inainte vei avea emotii, dar cand vei urca pe scena, daca nu te va 'lovi' nici un reflector in ochi, si te vei simti bine, si mai ales daca vei scapa de emotii cand vei vedea publicul atunci vei stii ca telul tau in viata este sa devii actrita. :*

| xSkitte a răspuns:

Sa devin psiholoaga. Faptul ca pe mine nimeni nu m-a ascultat ma determina si mai mult sa fac asta. Ideea in sine, de a ajuta oamenii, sa-i vezi zambind din cauza ta, e o experienta de neuitat. Primul pas il voi face ca sa intru la Pedagogic unde de abia astept sa fac practica cu copiii mici.
Imi place mult Romana, dar pe langa imi mai plac si Desenul, Muzica, Cultura Civica si Sportul.

| AdryAnda a răspuns (pentru xSkitte):

Mi se pare foarte interesanta ideea ta. si eu vreau sa vad oamenii zambind cu ajutorul meu, dar nu vreau sa devin psiholoaga, ci vreau sa devin actrita. din ce oras esti? daca esti din Oradea, fii sigura ca te voi vizita peste cativa ani. :*

| xSkitte a răspuns (pentru AdryAnda):

Sunt din Brasov dar aici nu e facultate de psihologie deci nu stiu unde ma poarta viitorul. big grin
Si actoria e o alegere buna dar iti spun din experienta verisoarei mele ca nu prea castigi bani multi si depui mult efort.; o

| AdryAnda a răspuns (pentru xSkitte):

Am auzit si eu... Dar imi place ffff mult viata actorilor... si vreau sa joc in filme, nu la teatru tongue :* love struck

| xSkitte a răspuns (pentru AdryAnda):

Crede-ma ca daca gandesti mai departe n-o sa mai vrei. Adica sa fii urmarita mereu [cred ca te referi ca-ti place viata actorilor mari nu?] sa nu ai intimitate si altele. Si mai ales nu vreau sa te descurajez gen Fallow your dreams dar sa ajungi sa joci intr-un film bun poate sa-ti ia toata tineretea. :

| AdryAnda a răspuns:

Eu as vrea sa devin o actrita. Am 14 ani, si doresc ca din liceu sa merg la un profil de actorie (daca se va introduce asa ceva in maxim 2 ani). dar pana atunci ma voi duce la profilul pedagogie, deoarece matematica e foarte usoara si nu numai. totul e frumos la acest profil. :*