| NoSens a întrebat:

Ce e aia anemie si ce ti se poate intampla de la acea boala?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Adica mai pe scurt: daca nu mananci sau vrei sa slabesti foarte mult faci anemie, acum depinde si de organismwinkinglaughing

| eusicumine_4355 a răspuns:

Traiasca copy/paste...eu n-am inteles nimica.Pe scurt,daca esti anemic inseamna ca sangelui tau ii lipseste "consistenta",esti mai firav asa de fel,iti curge sangele foarte repede, si nu poti dona sange, nu e ceva grav este ceva ce se rezolva cu o alimentatie si un stil de viata sanatos.Si eu's anemic, asta am inteles din ce mi-o spus doctorul acum ceva timp