| Victoria a întrebat:

Ce e de facut atunci cand viata ta e plina de tristete, de singuratate, de dezamagiri, cand nu reusesti sa intrevezi asa-zisa luminita de la capatul tunelului, cand incerci sa lupti impotriva tuturor obstacolelor si sa mergi inainte, dar soarta iti este potrivnica?

Răspuns Câştigător
| Gabry a răspuns:

Lupta pentru ce e al tau, ce-ti doresti tu cel mai mult! Nu lasa toti prostii de pe lumea asta sa-ti ajunga la inima pentru ca te pot "darma" cu totul! Tu fi fericita de tot ce ai, lupta pentru tot ce-ti doresti si ai incredere in creatorii tai, parintii! Ei te ajuta cel mai mult in viata, iti dau sprijinul necesar si iti incarca bateriile cu dragoste si afectiune!
Viata nu se va sfarsi decat in momentul mortii, pana acolo trebuie sa lupti in continuare pentru tot ce-ti doresti.Multi isi iau singuri viata, fara sa o fi trait intens, sa vada ca viata asta are si ea beneficiile ei... dar nu, pe toti tampiti i-au lasat sa ajunga la inima si sa-i doboare.

Noi avem viata ca sa o traim cu bucurie, sa realizam cat mai multe, nu sa ne gandim la sensul ei pentru ca pierdem vremea!

11 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Incearca sa fii mai optimista, mai mult sau mai putin toti avem probleme, dar incercam sa trecem de ele, viata merge inainte.Sunt momente in viata cand esti dezamagit de tot ce te inconjoara dar niciodata nu trebuie sa dai inapoi.Cred ca ai prietene cu care sa mergi la plimbare, incearca sa -ti faci din mama ta cea mai buna prietena, cu ea poti discuta orice, intotdeauna te va invata de bine.Capul sus, nu te da batuta!

| inna a răspuns:

Sa speri ca maine va fi mai bine.Pastreaza-ti speranta si credinta in suflet mereuwinking.

| xibalba a răspuns:

Sa iti gasesti motivatie si sa nu renunti

| Mwhahahaa a răspuns:

Buna

Sa o schimbi...adica s-o faci din plictisitoare in distractivalove struck
Cum? Usor...Distreaza-te...iesi cu prietenii, incearca lucruri noi, du-te la shopping... uiiiiiita tot! tongue trecutul e trecut, viitorul conteaza acum happy

papa
xoxo.

| Cryssy a răspuns:

Intotdeauna trebuie sa ai puterea sa treci cu bine peste toate problemele. happy

| Aurelia a răspuns:

Sincera sa fiu...nu pot sa raspund, fiindca nu stiu...eu ma simt exact la fel cum ai scris tu in intrebare, si chiar nu stiu ce sa fac...as vrea sa scap de cosmarul asta odata, dar imi este imposibilsad chiar as vrea sa nu mai exist, poate asa ar fi mai bine, ca sa nu mai sufar atat... dar tie ti se intampla asta?

| ellene a răspuns:

Ce e de facut? Trebuie sa lupti, sa iti faci o viata mai buna. Incearca sa te concentrezi pe o anumita activitate, sa te detasezi cat poti de probleme. Asteapta, o sa vina soarele si pe strada ta.

Răspuns utilizator avertizat
| NomberOne a răspuns:

Un zambet te poate ajuta. daca fiecare om ar arata un zambet celui trist ar fi o lume de 10 ori mai buna.nu uita, te poti baza pew cei ce te iubesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crezi ca soarta s-a trezit int'o dimineata si a spus "gata acestei fete o sa ii dau numai dezamagiri"?!
Mergi inainte, viata e plina de suisuri si de coborasuri! Luminita de la capatul tunelului ai sa o vezi atunci cand tu iti propui sa nu mai fi trista, singura si sa naiva! Nu merita sa dramatizezi din orice nimic...traieste viata din plin asa cum iti este data!
Nu esti singura care a trecut prin chestile astea, altii au avut probleme si mai mari decat ale tale, bucura'te ca esti sanatoasa, ca ai o familie care tine la tine si ca iti poti trai viata asa cum iti doresti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zambeste si maine este o zi!