| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Cum credeti ca e lumina de la capatul tunelului? https://www.youtube.com/watch?v=Y0qMTiCVrho adica mergi la nesfarsit prin intuneric si cu cat te aproprii mai mult vezi accea luminita care se face o lumina mai mare si te trezesti intr-un loc pasnic si limistit cu multa verdeata.

3 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Depinde dacă te apropii i de iad sau de rai.Mama mea a fost asistentă la reanimare și a văzut mulți oameni murind, unii terifiați, alții bucuroși că văd lumina lui Dumnezeu.

| Pricope_Marius_1997 explică:

Dumnezeu este lumina? nu-i asa.

| Algo098 a răspuns:

Lumina de la capat e intunericul total. La sfarsit nu mai e nimic. Dumnezeu e iluzia si speranta falsa pe care ne-o facem luandu-ne dupa legende si povesti.