| lifecta a întrebat:

Ce e mai eficient impotriva cainilor agresivi : spray cu piper (sa fie dispersant sau jet?), baston telescopic, sau un pistol cu bile de cauciuc(din acela cumparat cu 20 lei)?

4 răspunsuri:
| William a răspuns:

Cel mai eficient este un ciocan in cap dar si bastonul telescopic si pistolul sunt foarte eficiente.

| ionut258 a răspuns:

Daca iti pastrezi calmul si vorbesti cu ei, le dai un colt de paine nu cred ca vor sari sa te muste. Eu de cand ma stiu n-am avut probleme cu cainiihappy

| thegame12 a răspuns:

Un bici(de cal)laughing))))))))))))))

| Kriis99 a răspuns:

Dacă şti cum să te comporţi cu ei şi nu îi ameninţi cu nimic, lăsându-i în pace... Nu va fi nevoie să foloseşti astfel de metode.