| PufuleteKiduuu a întrebat:

Ce e mai usor? Sa uiti sau sa ierti?

10 răspunsuri:
| Maskeried a răspuns:

Sa ierti.

| Axys a răspuns:

Erti si vei fi ertata indiferent de situatie happy

| Madayna a răspuns:

E usor sa ierti, sa uiti e foarte greu, aproape imposibil.

| CVane a răspuns:

Pai depinde de iertat e destul de greu dar desigur depinde de situatie la fel si cu uitatul poti uita ceva si in 5 minute, sau nu poti uita niciodata.
Sint la fel de greu ambele

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Buna! Depinde si de situatie! De obicei e bine sa ierti dar nu sa uiti. Pentru ca de uitat, mereu-ti va fi greu si imposibilwinking
Sper ca te-am ajutat cu sfatul meu!

| Anaad a răspuns:

Iertarea inseamna sa accepti ca nu poti schimba trecutul...Iar dca uiti, te detasezi de acele lucruri. Nu conteaza ce e mai usor sau nu...ce e mai bine pentru tine? happy

| blackshadow1234 a răspuns:

Sa ierti, pentru ca totul se iarta dar nimic nu se uitawinking

| ShawtyGal a răspuns:

Sa ierti happy de uitat, nu uiti niciodata

| Radioactive23 a răspuns:

Poti sa ierti, dar nu poti sa uiti.

| DeeaBulynutza a răspuns:

E mai greu sa uiti. Sa ierti pe cineva e foarte usor, dar sa uiti ce ti-a facut e aproape imposibil si de fiecare data cand vei avea ocazia sau te va supara din nou, iti vei aduce aminte si iti ba parea rau ca ai iertat.kiss