| razadeluna a întrebat:

Ce echipament purtati la ora de educatie fizica? se cere ceva anume sau fiecare poarta la alegere?

14 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Si noi trebuie sa fim in pantaloni de trening, tricou/hanorac depinde de cat de cald este si adidasi/tenesi.Trebuie neaparat sa nu venim in blugi, in rest fiecare alege cum se imbraca, ce modele, culori.big grin

| monyk a răspuns:

Buna, trening, adidasi de schimb, parul la fete prins, nu avem voie cu telefoane asupra noastra, fara ceasuri, cercei, lanturi, obiecte din astea, trebuie sa le dam jos la ora de sport, apoi fiecare clasa are o culoare anume care ii reprezinta, si in functie de acea culoare, asa trebuie sa avem tricourile, de exemplu la clasele din a trebuie tricou rosu, la cls din b trebuie alb, la cele din c trebuie galben si tot asa, cam stricthee hee...

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

La noi e obligatoriu sa venim in tenesi care au talpa alba(cica sa se vada daca sunt murdari), in sosete albe(cica sunt unii care isi folosesc sosetele de mai multe ori si sa fie sigur ca sunt curate), pantaloni trei sferturi de culoare inchisa si tricou alb.Si daca nu le ai iti pune un semn la el in caiet si iti scade din nota straight face

| cioko19 a răspuns:

Buna!

La noi nu este strict.
Trening si adidasi de schimb.
Eu de obicei fac educatie fizica in pantaloni scurti, un tricou si adidasi.atat.

| Bogdana a răspuns:

De obicei noi fetele suntem mai avantajate: important este sa avem pantaloni trening.in sus ne imbracam cu ce vrem noi. iar in hol ne verifica sa vada daca avem papuci.si ne pune sa ii scoatem le e teama ca un adidas e la una si un adidas la cealalta, s-a mai intamplat.Baietii de obicei se imbraca in pantaloni scurti(e cald in sala) si tricou.winking

| St!L a răspuns:

Fiecare poarta ce vrea.Noi avem sala de sport si ne impune sa ne aducem papuci curati de acasa, de preferat cu talpa alba sau verde, in rest e ok fiecare se imbraca cu ce vrea.

| Aly07 a răspuns:

Nu o sa-ti mai repet ce au spus ceilalti si o sa-ti spun o regula care mi se pare tampita dar asta e : sa nu purtam bratari, lanturi sau alte obiecte care ii pot rani pe cei din jurwinking, mie imi place sa ii ranesc pe cei din jur laughing.

| Aurelia a răspuns:

Nu se cere nimic anume, fiecare poarta la alegere. E suficient sa-si aleaga o bluza si niste pantaloni care sa poata fi purtati la ora de sport, mai mult de atat nu e cazul. Dar cu uniforma nu avem voie sa facem sport.

| Bia:X a răspuns:

Pantaloni de trening negri tricou alb si adidasi albi este echipamentul nostru la sporthappy

| dadaaaaa a răspuns:

Trening + adidasi de schimb in zilele in care ploua sau e noroi afara

| aLyNuSh a răspuns:

Nici la noi nu se cere nimic special la educatie fizica. Dar sa ai schimburi. Adica ai venit la scoala cu pantaloni de trening, nu poti sta cu aceiasi pantaloni si la sport.

| crizantema a răspuns:

La noi nu se cere nimic special, adica doar adidasi, tricou si pantaloni de trening.Deci fiecare poarta ce vrea nu e nimic batut in cuie...numai sa nu fim in uniforma, blugi sau pantofi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La noi trebuie sa fie in costum de sport si elevii scutiti medical? Vi se pare corect?

| justana a răspuns:

Teoretic trebuie sa ne imbracam in tricou alb, pantaloni de trening negri/gri si adisasi de schimb.Practic in tricou/hanora, panaloni de trening si adidasi sau in sosete daca ai uitat adidasii acasa si vrei neaparat sa faci sportul.winking