| flavius01 a întrebat:

Ce este adeverinţa de recrutare sau livret militar în original? Imi trebuie asta ca sa ma pot inscrie la facultate in anii urmatori (peste 3 ani) si chiar nu inteleg ce este asta thinking Din cate stiu, armata nu mai este obligatorie big grin Ma puteti ajuta va rog?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu mai exista asa ceva! Nicio facultate civila nu are aceasta conditie la inscriere.

| Mikoyan a răspuns:

Nu-ti cere la inscriere la facultate asa ceva.Dar totusi daca chiar ai nevoie de adeverinta cand implinesti 18 ani te prezinti la biroul de recrutare din orasul unde locuiesti si o sa-ti puna niste intrebari de genu daca esti sanatos? si ti-o elibereaza pe loc.Armata nu mai este obligatorie iar adeverinta de recrutare de fapt inseamna ca esti luat in evidenta, livretul militar e altceva, numai rezervistii si cadrele active stiu ca mai au asa ceva.
Deci fii calm ca nu te trimit pe front.Bafta la admitere.