| Insurgent a întrebat:

Ce este Nationalismul, dar nazismul? Si va rog fara definitii de pe google, ceva cat mai simplu Mersii. Funda

2 răspunsuri:
| DuLcyK a răspuns:

Nationalismul= gandire si actiune care provoaca si apara identitatea si interesele unei natiuni, pe plan politic, economic sau cultural.Nazismul= național-socialism. Sper ca te-am ajutat! Funda?

| bogdan8907 a răspuns:

Nationalismul este gandirea si actiunea care provoaca dragostea de tara, iar nazismul = national-socialism, adica ce a incercat sa faca hitler la nemti