| Betty12345678 a întrebat:

Ce este timpul? In opinia voastra,fara definitii de pe google, vreau sa stiu cum percepeti voi timpul.

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Este o succesiune de puncte care reprezintă momente ce caracterizează evoluția unui sistem.

4 răspunsuri:
| syd2 a răspuns:

Totalitatea de puncte ale complexului entropic.

| Andersen2k18 a răspuns:

Timpul pentru noi oameni trece ca focul, acum suntem copii iar maine adulti.Nu cred ca exista o defintie clara a timpului, dar cred ca timpul este de fapt o succesiune de evenimente in viata fiecarui om, care ii raman intiparite in minte.

| Dumbi a răspuns:

Niciodata nu m-am intrebat ce este timpul. Timpul e format din secunde(nu zic de milisecunda si toate celelalte ca nu are rost…), minute, ore, zile… si trece, doar d-aia se cheama timp, nu…? Nu stiu cum pot unii sa se gandeasca mereu ca trece timpul, eu ma gandesc asta doar la un test sau la ora cand zic "Ce greu trece timpul…".
Daca te referi la definitia de la fizica, o gasesti in carte/caiet(nici nu o mai stiulaughing).

| Gabi_YT_Here_1994 a răspuns:

Frumos raspuns.