| anonim_4396 a întrebat:

Ce este plansul, mai exact? Daca nu exista? Am fi fost tristi si nu am fi avut lacrimi...

6 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Plansul este o forma de manifestare a oamenilor ce cad in depresii.Multe persoane isi exprima sentimentele prin plans.Probabil daca nu ar fi existat, oamenii nu ar stii si alt mod in care se pot descarca de griji si probleme.

| marrr a răspuns:

Si sa zicem ca sunt la tabla, nu stiu ceva, tipa profa pe mine si imi dau lacrimile. Nu am baut apa.care e explicatia?laughing

| marrr a răspuns:

Scuze intelesesem altceva de la primul raspunshee hee

| Yly a răspuns:

Plânsul? Este ceva ce ne ajută să exprimăm tristețea, sau doar ne ajută să ne descărcam, atunci când ne pierdem în fum, lacrima, ea ne ajută să ne liniștim.
Fără ea am fi precum un corp fără minte, am putea vedea, simți, dar nu am putea face nimic,...
Lacrimile sunt picături de ploaie ce ne umezesc obrajii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Plansul este apa pe care noi o bem si atunci cand suntem foarte tristi organismul da afara foarte putin din apa bauta care se exprima prin picaturi de lacrimi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Plansul e o metoda de a exprima sentimente de tristete, mila, suferinta.
Daca nu ar exista ar fi un chin pentru noi, iti zic din proprie experienta. Eu am fost ft trista dintr'un anumit motiv si nu am putut sa ma descarc si am suferit ft mult, m-a durut sufletul in ultimul hal.