| BlackRockShooter_7690 a întrebat:

Ce este un patrat perfect sau un cub perfect?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Patrat perfect este orice numar la puterea a 2-a iar cub la a 3-a.

8 răspunsuri:
| BlueDiamond a răspuns:

Patrat perfect=orice nr. la puterea a-2a.
Cub perfect orice nr la puterea a 3-a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu tot incerc sa caut raspunsul! pe ce cls esti? eu pe a6a. am inv anul trecut dar nu imi mai amintesc!

| Constantin_Butnaru_1985 a răspuns:

Patratul perfect este un nr scris ca puterea a doua.ex 2 la 4=(2 la 2)la 4

| N3uRoN_9547 a răspuns:

Patrat perfect este orice numar la puterea a 2-a iar cub la puterea a 3-a

| Chivu_Cosmin_1995 a răspuns:

Patratul perfect este un nr impartit la puterea a 2-a iar cubul perfect este un numar impartit la puterea a 3-a. ORICARE.

| Proca_Tedy_1995 a răspuns:

Patrat perfect este orice numar la [uterea a2-a iar cb la a 3-a

| Bran_Iulia_1994 a răspuns:

Buna, patratul perfect este orice numar ridicat la patrat (la puterea a II-a ) Iar cubul perfect este orice numar ridicat la cub (la puterea a III-a)