| Alina_7937 a întrebat:

Ce exercitii sau miscari ar trebui sa fac ca sa slabesc, dar fara sa fac muschi?

1 răspuns:
| PlayPipo a răspuns:

Pentru a slabi nu trebuie sa faci numai exercitii.Trebuie sa tii si o dieta.Sa nu mananci prostii de la fast-food, dulciuri si alte chestii. Iti trebuie multa ambitie.Pt a slabi trebuie sa mananci fructe, legume, carne slaba(peste, curcan, sau pui), lactate degresate.
Alimnte permise, consumate moderat:oua, orez, cerele integrale, paste integrale, ulei de masline(de preferat o lingurita pe zi)
Alimnte interzise:zahar, produse fainoase, alimente prajite, carne grasa
Nu uita sa consumi multa pa pe zi.
Acum sa revenim la sport.Trebuie sa faci exercitii fizice cel putin 30 de minute pe zi. Poti face abdomene, flotari, genoflexiuni...incearca la inceput sa faci mai putine apoi mai adauga cate 5 pe zi pana ai sa ajungi la 100-200 pe zi. Si foarte important:a nu mananci dupa ora 6:00 PM, si incearca sa nu mai mananci nici paine.

Sper ca ti.am fost de ajutor.:*