| Miha1308 a întrebat:

Ce faceti ca sa uitati totul dupa o despartire?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De uitat nu se poate uita, eu nu am uitat si nu am sa uit niciodata ce a fost frumos in ultima mea relatie.Momentan imi"omor"timpul concentrandu-ma pe alte aspecte ale vietii(ex:serviciu, treaba pe acasa, vizite la surorile mele...)A trecut mai bine de jumatate de an si tot nu l-am uitat pe fostul prieten(nu o sa-l uit oricum niciodata, intre noi a fost o legatura f. puternica). Iti trebuie mult timp(luni, poate chiar un an sau mai mult, depinde de cat de mult l-ai iubit). Timpul vindeca ranile insa de uitat nu se uita trecutul niciodata, oricat ti-ai dori, el ramane undeva intr-un coltisor de suflet, din care nu va pleca niciodata!sad

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Iesiri cu prietenii, multa muzica & mult scris

| daii a răspuns:

Lasi timpul sa. ti vindece ranile.
Si eu am aceeasi problema, insa mi.am gasit un job(unde am cunoscut o groaza de persoane noi si pot spune ca ma distrez cat de cat), ascult muzica (nu trista), ma duc in oras, ies cu fetele, incerc sa uit pe cat posibil ceea ce s. a intamplat! Dar sincer acum, nu exista zi in care sa nu ma gandesc la elhappy. De 3 saptamani nu am mai vorbit deloc cu el, pe mess nu mai intra, iar la telefon daca suna nu. i raspund (desi dupa regret, dar stiu ca e mai bine asahappy )...cand ma distrez pot spune ca uit putin, dar dupa aia? Cand ajung acasa.sau seara inainte sa ma culc.tot la el ma gandeschappy. Dar asta este, toate trec.
Mult succes!:*

by daiiwinking

| Zâmbărici a răspuns:

Ma ridic, ma scutur si merg mai departe.

| bOse a răspuns:

Gasesti o ocupatie, ceva care sa-ti ocupe timpul, sau poate chiar alta relatie.

| ForbiddenLove a răspuns:

Incerca sa-ti ocupi timpul cu tot felul de activitati si o sa-l uiti

| KryssuxD_9221 a răspuns:

Muzica intens, cea mai buna retetawinking ( dar nu melodii triste! ) si dupa daca apare din nou tristetea mai faci asta o data si inca o data pana te relaxezi happy noroc ^^

| # Soranna :x a răspuns:

Imi fac alt prtnhappy
ca sa uit EX`ul
tongue

| Anabeth a răspuns:

thinking Arunci toate lucrurile de la el, poze, ID, nr de telefon, mesaje, conversatii pe messenger, muzica pe care o ascultati impreuna, sa nu mai ai absolut nici o legatura cu el. Stiu ca doare dar asa merge cel mai bine.
Dupa iti suni prietenele si mergeti la un party ceva smug Fara sa vorbiti despre baieti...sa fie seara voastra.

Pup, I ♡ The SunShine。

| BringAncaTheHorizon a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ai o zi in care sa te linistesti, sa plangi daca ai nevoie sa nu`ti ascunzi sentimentele, daca ignori totul cu un zambet pe fata, nu ai cum sa stii cand vei rabufni, mai bine acum decat mai tarziu. Apoi ar trebui sa iesi cu prietenele si sa gandesti pozitiv, nu este singurul tip de pe pamant si poate urmatorul va fi chiar mai potrivit pentru tinebig grin

Răspuns utilizator avertizat