| BiancaGeorgiana a întrebat:

Ce faceti cand sunteti tristi? Dar plictisiti?

Răspuns Câştigător
| Carmen100 a răspuns:

Poti sa:
sa scrii poezii amuzante

sa te uiti la un film
sa te joci cu prietenii(sau sa te intalnesti cu ei)

sa vorbesti la telefon cu ei

sa faci farse la telefon

sa te joci cu acuarelele ( gen sa te manjecti pe maini si apoi sa le pui pe o foaie)

sa te joci pe telefon

sa te joci cu sora/fratele (daca ai)

sa sari coarda

sa faci jogging(va rog nu radetzi de mine, nu prea stiu cum se scrie)

sa mergi cu colindul

sa mergi la piscina

sa mergi la mall

sa desenezi chestii amuzante pe o foaie

sa iti faci poze amuzante

daca e iarna poti sa te urci pe gard si sa arunci cu zapada in oamenilaughing

sa iti faci cont pe conquiztador( e f tare)

sa intri pe facebook(daca ai)

sa iti faci unghiile

sa iti faci parul(incerarca coafuri la nimereala, eu am gasit o gramada)

sa faci parada modei cu hainele parintzilor

sa iei tocurile mamei si sa te plimbi prin casa

sa iei 2 suluri de hartie si sa te "imbraci" cu ea

sa faci origami

sa faci "retete" (gen o lingura de otet. doua linguri de scortisoara, patru linguri de faina etc.)

sa te uiti la filmulete amuzante

sa cauti haine sau pantofi pe net

sa faci karaoke (chiar daca nu ai voce)

sa dansezi

sa cautzi poze amuzante

sa raspunzi la intrebari pe TPU

sa strivesti muste (nu cu mana, e o chestie numita"plici" sau ceva de genu)

sa te plimbi cu bicicleta sau cu rolele

sa suni la sonerii pe strada si apoi sa fugi (e foarte tare, crede-ma)

sa cauti povesti de groaza

sa te uiti la poze(si pe net si in albumul foto)

Cam asta fac eu cand ma plictiseschappy. Have funwinking

10 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Joc solitaire. In fazele mai ciudate incep sa rad fortat pana imi dau seama cat de stupid e si incep sa rad de mine pentru ceea ce fac, iar asta duce la o agravare a starii de nervozitate care sfarseste prin datul cu pumnii in ce se nimereste sau tot prin ras. E un cerc vicios, de fapt.

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

In ambele situatii ascult muzica, pur si simplu ma uit pe geam sau citesc ceva.

| Iulian03 a răspuns:

Niciodata nu sunt trist, rar se mai intampla.
Cand sunt plictisit ascult muzica, ma joc pe PC, Vorbesc pe mess.

| Latinmoon a răspuns:

Ascult muzica, vad un film, joc un joc, mai vorbesc pe mess, mai ies cu fetele happy.
Dar u ce faci cand esti trisata /plicti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand sunt trista ascult muzica.Cand sunt plictisita ma ridic de la scaunul de la calculator si imi caut o ocupatie happy

Răspuns utilizator avertizat
| SlenderWomen a răspuns:

Ma dau cu fundu de pamant si strig moartea, frec menta la calculator, ma cert cu papagalii, dorm, stau afara pana noaptea, ma joc pe tableta, cumpar dulciuri si le mananc mai ales Nutella, ies cu catelul la plimbare, atata pentru azi

| CichasEmo a răspuns:

Cand sunt trista ma joc cu perusii mei sau cu catelul meu.
Cand sunt plictisita...fac acelasi lucru.

| xJustJuss a răspuns:

Ascult muzica, ma joc pe tableta, stau si ma uit la pereti, citesc, cant la chitara.

| Onofrei_Eliza_1998 a răspuns:

Ascult muzica! muzica nu ta va dezamagi niciodata!