| SoreMihalacheSorina a întrebat:

Ce faceti cand va plictisiti? Am 11 ani...ce sa fac ....ma plictisesc! in afara sa lucrez sa citesc ca am lucrat si am citit..sunt singura acasa si nu ma lasa afara. P:S=scuze categorie

Răspuns Câştigător
| ElizaJacqueline a răspuns:

După cum văd, ai calculator. Ei bine..caută jocuri interesante care să te pasioneze. Dacă nu îți place să te joci pe calculator, poți să desenezi. poți să vobesti cu prietenii pe messenger sau skype. Poți să îți cumperi reviste care îți plac..Nu știu, ocupă-ți timpul! Dacă nu ai ce face, și nu îți place nici una dintre aceste variante.ei bine. poți să îți faci temele pe vacanță ( dacă ai ). invită prieteni la ține să va jucați, povestiți.
Succes! Sper să pui în practică măcar una dintre propunerile de mai sus.

3 răspunsuri:
| Andrei233 a răspuns:

Citeste o carte.

| SoreMihalacheSorina explică:

Am zis ca ma lasa afara ..doar cand sunt ei acasa..si am zis ca am citit si am lucrat si la mate si la romana......si eu numai ma joc cu jucariile.

| HonneyBunny a răspuns:

La 11 ani ar trebui sa te preocupe invataruta. In timpul liber daca parintii nu te lasa afara zic eu ca ar trebui sa te ocupi cu vizionarea unor filmulete educative, a desenelor animate, a jocurilor. De asta esti copil...