| Mirunnnnnaa a întrebat:

Ce faci atunci când simți că nu mai poți?!

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Încerci sa te agăți de ceva, de orice, ca sa mergi mai departe.

| peperonies a răspuns:

Te odihnesti putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți revii.Te ridici și continui.Nu ai altă soluție.Sau mai bine zis ai, dar e mai mult pentru lași.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceri ajutor...

| alin131 a răspuns:

Dumnezeu nu iti da mai mult decat poti duce. Daca pentru tine ceva este foarte greu, pentru Dumnezeu este foarte usor Dumnezeu poate orice. Te poti ruga la Iisus Hristos sa te ajute.

Dar cand te rogi, roaga-te cu credinta.

Luca 18

27. Iar El a zis: Cele ce sunt cu neputinţă la oameni sunt cu putinţă la Dumnezeu.

Dumnezeu ne ajuta si ne binecuvanteaza in fiecare clipa cu fiecare bataie de inima pe care o traim. El vrea sa ne traim viata fericiti si cu zambetul pe buze. Sunt momente cand nu poti fi fericit, dar nu uita ca te poti ruga la Iisus Hristos sa te ajute.

M-a scapat Iisus Hristos de la moarte de 7 ori pana acum, si ma ajuta cand am nevoie, si am nevoie mereu.

| DiyanAndorea a răspuns:

Atunci cand simti ca nu mai poti, mai poti putinwinking

| Mariaaaa2018 a răspuns:

Ce poti face?
Uneori simti ca efectiv nu poti sa mai continui. Lumea e falsa. Lucrurile se complica etc.
Nu stiu exact ce e in cazul tau,dar poti vorbi cu o persoana apropiata. Roaga-te sa fie bine,incearca sa iti revi,stai putin linistita! Viata e grea, dar trebuie sa luptam!
Nu e bine sa intram in depresie. Daca toti am renunta intr-un anumit punct, cand nu mai putem, iti dai seama ce s-ar alege de lumea asta!
Gandeste mereu pozitiv, limpezeste-ti gandurile si cu siguranta totul o sa fie bine! Te pup!