| Puffy_1082 a întrebat:

Ce facultate ati vrea sa faceti? Si in ce tara?

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Eu am terminat facultatea și am făcut-o în România.
Plecarea în străinătate nu este o soluție.
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună din nou.
@bianca, oare în străinătate nu sunt căutători prin tomberoane?
În situația asta nu trebuie să ne permitem să vedem partea plină a paharului. O prietenă de mea a plecat să lucreze în Spania ca asistentă medicală și nici la ora actuală nu a reușit, face mai mult muncă voluntară și bani cât să trăiască de azi pe mâine și am multe persoane care s-au întors cu coada între picioare că nu au reușit acolo. Țările astea oare nu or avea și ei absolvenții lor, șomerii lor, infractorii lor, etc?
Au mai rău ca noi dar ei au fost deștepți și au mascat dar totuși mai răsuflă pe aici pe acolo!
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Psihologia sau Istoria.In orice oras al tarii in afara de Bucurestioh go on

| AshuraElric a răspuns:

Harvard(SUA) sau Oxford(Marea Britanie)rolling on the floorrolling on the floorvise peste viselaughing...pentru asta trebuie sa las netul, sa ma treaca profu de mate la materia lui si sa ma pun mai bine cu burta pe carte (cate sacrificii)rolling on the floor... daca încep de-acum exista sanse mari sa prind o bursahee hee

| RoxAnana a răspuns:

Conservatorul si dreptul sau turismul (nu m-am gandit inca) din tara noastrahappy

| Mandy a răspuns:

Eu mi-am propus sa fac in tara facultatea de psihologie, caci in afara e f greu sa faci o facultate.Profesez in Romania 1, 2 ani pana ma invat cu meseria, apoi plec, ca sa-mi duc pana la bun sfarsit cariera happy. Tu ce facultate vrei sa faci? lasa mesaj.:*

| maryy a răspuns:

Facultatea de drept...cred ca in Anglia.

| bianca a răspuns:

Facultatea de medicina
as vrea sa stau un an aici ca dupa sa ma transfer
nu cred ca am sanse sa iau examenul in alta limbalaughing

pentru Legiuitoarea daca plecarea in strainatate nu e o solutie pentru o viata mai buna atunci care e?
sa stai aici sa vezi cum cauta oamenii batrani mancare prin gunoaie?
eu ma ingrozesc in drumul meu spre liceu.

| Biby a răspuns:

Facultatea de Design de Moda.In America-New York.Stiu destul de bine engleza, fac de la 3 sau 4 ani cu profesor, dar mai am 8 ani pana la facultate, deci mult timp de invatat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultatea de Finante, Banci si Contabilitate din tara noastra. De prin Bucuresti.