| anonim_4396 a întrebat:

Ce facultati vi se par usoare si poti sa iti gasesti un serviciu bun dupa urma lor?

1 răspuns:
| pietrean a răspuns:

Sa urmezi o facultate(dar mai intai sa reusesti sa intri!), inseamna sa inveti destul de mult, ca sa reusesti sa fii un bun lucrator in meseria aleasa.Nimic nu este usor pe lumea asta,daca vrei sa fii un profesionist.
In ceea ce inseamna sa-ti gasesti un loc de munca,"dupa urma lor"(a facultatilor),este si mai greu,deoarece trebuie sa fii foarte bun intr-o anumita specializare,pe care ai urmat-o in facultate.
Asa ca,este greu si sa reusesti la o facultate,sa te specializezi,dar sa-ti gasesti si un loc de munca in domeniu.
Voi, tinerii, voi vreti totul usor sa fie:si invatatul, si examenul la facultate, sa-ti gasesti si o meserie usoara, dar sa si castigati bani multi.Nu prea se poate!