| Seby80 a întrebat:

Ce fel de oameni se bat mereu(prosti, destepti, etc). Si la ce foloseste bataie, ma refer cand este nevoie sa o folosesti?

2 răspunsuri:
| oanard174 a răspuns:

Pai,ce fel de oameni:oamenii care cred ca nu pot rezolva unele chestii decat cu bataia,eu am o vorba:cand se termina creierul, incepe bataia si nu cred ca foloseste la nimic bun, deoarece cred ca nu face decat sa faci persoana pe care o lovesti sa te urasca.

| aL3xzz a răspuns:

Bataia e arma prostului, cand te certi cu cineva sau ai o disputa prima data incerci sa rezolvi prin vorba buna. sa i zici sa stea calm sa isi vada de drum. daca i zici odata calmezate a 2a ora calmezate si el tot face pe zemuu thinking asta e i dai una in bot de te viseza roz si gata pentru ca uneori fara bataie nu se poate dar cum sa zic e ultima varianta intr-o cearta sau disputa etc. eu mereu o rezolv pe cale pasnica dar daca nu se potoleste nu am de ales. il trantesc un pic pe jos se calmeza si dupa vb si civilizat