| NicusorYo a întrebat:

Ce generator stiti de aflat coduri de reincarcare(Orange, cosmote, conex, etc.)

Exista multe generatoare, zi-mi macar numele la unu sa il downloadez, sau dami link sa il downloadez, si fi explicit, unde intru si ce fac

FUNDAwinking

1 răspuns:
| HaarpCord94 a răspuns:

Sunt 22.876.792.454.961 de variante. (9 la a 14a)
luand un nr de 3 milioane de cartelisti Orange si o reincarcare medie la fiecare 30 de zile, ne da ca maxim 100.000 de cartelisti isi incarca intr-o zi. asta e numarul maxim la care poti spera (eu as zice undeva la 10.000).
prin urmare probabilitatea sa nimeresti un numar este de maxim 0, 000000001 (calculata la rata de 100.000), ceea ce inseamna ca ar trebui sa incerci de 100 de milioane de ori
dat fiind numarul de 14 cifre am socotit ca iti trebuie in medie 10 secunde sa tastezi numarul, adica iti trebuie 1 miliard de secunde ca sa le tastezi pe toate (asta daca nu dormi deloc)
asta inseamna 17 milioane de minute sau ~277.777 de mii de ore, adica 11.574 de zile.
In ansamblu inseamna 31 de ani (daca nu dormi), si 62 de ani daca te odihnesti 12 ore pe zi. biggrin.gif

p.s.calculul este perfect pentru acea rata de cartelisti considerata deci nu exista Daca ti'am fost de ajutor poti sa imi dai o funda happy