| puccaw13 a întrebat:

Ce idei imi dati si mie pentru. o petrecere in pijamale? Urgent... Dau funda...

3 răspunsuri:
| Kisie a răspuns:

Pai niste pizza, muzica, jucati adevar si provocare sau carti, spuneti povesti de groaza parerea mea. Funda?

| amaliaamely a răspuns:

Buna! DEci ati putea sa va uitatii la un film de goraza: si sa mancatii in timp popcorn sau cipsuri si sa avetii suc...
Putetii sa va jucatii adevar sau provocare sau sticluta...big grinhappysau sa povestitii amintirii frumoase si cel infioratoare...
Sper ca te-am ajutathappyhappyhappy:

| Rennata a răspuns:

Buna|! In primul rand sa amenajezi dormitorul cat mai confortabil:
1 elimina lucruri marunate din camera care va pot lovi
2 pune cat mai multe paturi si perne la dispozitia musafirilor
3 poti crea o tema(verifica ce ai prin dulap) poate vrei personaje din desene animate si atunci fiecare invitat va interpreta un rol
4 sa ai pregatita muzica vesela si antrenanta
5 sucuri de toate felurile
6 neaparat tort
7 poti strange diverse maruntisuri si sa le dai drept suveniruri invitatilor la plecare(gen clame mai vechi, martisoare, sau desene mici facute de tine)
8 cauta jocuri la care sa participe toata lumea, dansul cu scaune, adevar sau provocare, concurs de spus bancuri, ghicitori sau povesti amuzante despre voi
9 poti sa pui si baloane daca crezi ca va veti juca cu ele
10 poti gasi si un film la care sa va uiti, cu seminte, floricele sau altceva(sa nu exagerezi, un singur film e suficient)
11 poti face biletele cu intrebari, le pui intr-un bol si fiecare extrage un biletel la care e obligat sa raspunda, gen "ce iti doresti sa faci in viata?" "care este materia ta preferata? de ce?"
Daca crezi ca e pre copilaresc atunci alta varianta! Pijamalele sa fie roz cu fundite.
Sa stai cu un ursulet.
Camera violet.
Groaza,categoric. Puteti,dupa film sa va imaginati tot felul de chestii,sa va faceti farse,va speriati una pe cealalta. si,inainte de miezul noptii,incepeti sa spuneti povesti de groaza inventate de voi. E genial,am incercat si eu si da roade.happy
Rock. Dati si voi din fund,din cap, dansati nebuneste. \m/
'Custare' nu stiu ce inseamna, dar presupun ca ai vrut sa zici 'gustare'... thinking Pentru gustare poti sa pui varianta cu chipsuri si ciocolata.
Nu trebuie sa alegi neaparat ceva... gen, pune in camera ta mai multe sticle cu suc, si platouri cu mancare in bucatarie. Mai multe, ca sa aiba de unde alege.happy
Si jocuri cu fashion. Apoi, puteti sa va costumati.
Inca o chestie funny e sa o puneti pe una dintre voi sa inchida ochii si celelalte o machiaza. Faceti poze cu strambaturi si vedeti ce iese.happy
sau
Mancarea nu trebuie sa fie cine stie ce laughing Adica... chipsuri, cola, dulciuri, pizza si alte prostii de astealaughing
O petrecere in pijama reusita trebuie sa aiba si un film de groaza bun laughing Iti recomand Paranormal Activity big grin Sau daca nu va plac filmele de groaza, va puteti uita la niste filme pentru adolescenti... sau comedii big grin
Bataia cu perne e nelipsitalaughing Doar aveti grija sa nu stricati cevalaughing sau sa va lovitilaughing
Pozeee:X Faceti multe poze ca sa va amintiti de petrecerea astatongue
Jucati carti sau alte jocuri big grin
Spuneti povesti de groaza:X
Vorbiti despre baietihee hee
Spuneti glume sau bancuri, nu conteazalaughing Trebuie sa radeti multlaughing
Machiati-va si eventual, costumati-va in ceva laughing
Farse la telefon :X
Jocuri videooo:X:X:X
Ascultati muzica buna tongue
Si ai grija ca fiecare fata sa se simta bine... Adica sa nu se simta exclusa sau ceva de genu. big grin
Sper ca te-am ajutat. Distractie placutatongue... Funda?tongue:X