| Mee a întrebat:

Jocuri de petrecere in pijamale?(idei)

Răspuns Câştigător
| Slavic a răspuns:

Pai...eu m-as uita la un film...stiu si eu de exemplu o comedie sau nu stiu un film de groaza, in mod sigur as comanda pizza :X, as pune muzica si as face un concurs cu cel mai funny mod de a dansa, as face poze pentru ca eu sunt obsedata de poze, as face impreuna cu prietenele clatite sau fursecuri asa ca sa fie mai amuzant, o bataie cu perne, concurs cu cea mai amuzanta invitata, puteti sa va adunati intr-un "cerc al prieteniei" si sa faceti ceva interesant si sa deschideti putin capitolul "boyfriend" =)

Cam astea ar fi ideile mele...imi pare bine ca te-am putut ajuta.

Bafta si xoxo de la mine...winking

20 răspunsuri:
| AdiSR a răspuns:

Bolţ! Un pahar de tărie în mijloc şi voi în jur. Vă stabiliţi o cifră. Şi începeţi şi număraţi. Când ajungeţi la cifra cutare trebuie să ziceţi bolţ şi la cele care se înmulţesc cu ea! Care uită să zică bolţ, se bâlbâie, spune înainte bea paharul!happy
Încearcă e distractic jocul.

| AddaXD a răspuns:

-adevar sau provocare
-secret sau provocare
-bataie cu perne
-oje si culori
-pe nimereala
etc
daca vrei sa stii cum se joaca jocurile lasa-mi mesaj privat si spune in el ce joc sau ce jocuri din lista vrei sa stii cum se joaca. iti voi raspunde sigur happy

| alexandrrra98 a răspuns (pentru AddaXD):

Imi spui si mie ce e : "pe nimereala">

| AddaXD a răspuns (pentru alexandrrra98):

Un fel de adevar sau provocare, dar e altfel. alegeti de comun acord ce vreti sa alegi (adevar, provocare, procent, etc) si pe categoria aia puneti fiecare cate o intrebare si puneti intrebarile intr.o palarie, le amestecati si dupa fiecare ea una din intrebari, la nimereala (adica sa le impaturiti sa nu se vada)

| alexandrrra98 a răspuns (pentru AddaXD):

Mersi

| Adry123456789 a răspuns (pentru AddaXD):

Secret sau provocare? pe nimereala?

| Adry123456789 a răspuns (pentru AddaXD):

Sunt niste jocuri foarte amuzante pe care leputeti juca ca de exemplu:adevar sau provocare iubiresau razbunare, baba oarba... uitati-va la un film horror..mancati floricele si o idee buna sa iei inghetata eleuri bombonele mici fulgi de ciocolata si altele sifacetica un fel de salata de dulciuri! sper ca te-am ajutat

| LarisaAndreea a răspuns:

Mmm...ati putea sa va batatie cu perne [cel mai distractiv, parerea mea], sa mancati popcorn si sa va uitati la niste filme. Ar fi preferabile niste filme horror (sa va speriati putin).
Sau ai mai putea sa pui niste sfori [prin camera in care e petrecerea] si sa face`ti intrecere cu sacii de dormit.
Va vor mai venii ideei pe parcurswinking
Dar nu in cele din uram sa nu uitati sa faceti si niste poza, ca amintire big grin

| lila36 a răspuns:

Puteti face postere,sedinta foto,spuneti glume,faceti niste teste ideal ar fi cele de prietenie,inventati un senvis cel mai gustos castiga,bataie cu perne,farse la telefon si pe mess, puteti spune povesti de groaza, si nu in ultimul rand sa dati note pe pijamale care e cea mai tare

| lila36 a răspuns:

Este bine ca sunteti impreuna astaa e tot ce conteaza

| TPUaLuatoRazna a răspuns:

Eu cu prietenele mele cand mergeam si dormeam unele la altele puneam diferite melodii de pe youtube, gen pusca si cureaua lata si ne prosteam... aa si faceam si filme(vorba vine) o data am facut un horror(cica )si am scos tot ce aveam in frigider pe masa si incepeam sa mancam si una dintre noi filma, iar totul venea de la sine... foarte distractiv! dar o sa vezi ca atunci cand veti fi cu toate acolo o sa va vina voua idei. sper ca te-am ajutat distractie placuta!

| ANONIM10000000000 a răspuns:

Filme de groaza, bataie cu perne, adevar sau provocare(vrobit despre baieti), sa cantati karaoke(crede-am e distractiv, stiu din propria experientawinking )

| Adry123456789 a răspuns (pentru ANONIM10000000000):

Filmul de groaza nu e bine seara deoarece mereu seara se fac petrecerile in pijamale o sa aicosmaruri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa te bati cu perne cu... si trebuie sa imbrac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da in pijamale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cheama niste baietzi...si deschisetzi capitolul BOYFRIEND :c

| alexandrrra98 a răspuns:

Eu as face karaoke, bataie cu perne si as comanda pizza, secrete, adevar sau provocare, invarte sticla, ghici...
la multi ani!

| Cimpoesu_EmmaElena_1999 a răspuns:

Pai as fae mult concursuri si as incerca sa fiu cat mai lejera pentru ca fiind prieteni mei stiu deja e le place asa ca sa nu fie mare stres

| Joinel_Jasmine_1990 a răspuns:

-caratul unui ou fiert, de lemn sau de ceara un lingura in gura(cu capatul bineinteles);
-limboo;
-bolul cu intrebari descpre prieteni cu ar fi,, Daca________ar fii o leguma care ar fi aceea?"(pe linie scrii numele fetei)
-karaoke;
-concurs de dans;

| sabina09_2983 a răspuns:

Hidratare piele cucastraveti si crema pentru fata,filme diferite,muzica,dans,haine la moda, masti, esarfe. camastea sunt idei le mele si xoxo de la mine