| best2000 a întrebat:

Ce imi putei spune despre profilul stiinte ale naturi?

Răspuns Câştigător
| Rizer a răspuns:

Pai...
filologie- faci istorie si geogra 2 ore pe saptamana, putine ore de mate, fizica si chimie iar din clasa a 11-a bio chimie si fizica sunt inlocuite de o singura materie numita "stiinte". Dai teza la romana, lb straina, istorie/geogra si latina.
stiinte sociale-tot profil uman ca si filologia, doar ca nu dai teza la latina ci in fiecare an dai teza la socio-umane, de ex. intr-a 9-a dai la logica. Tot 2 ore de istorie si geogra pe saptamana si tot putine ore de materii reale.
stiintele naturii-profil destul de echilibrat, desi nu e recomandat daca nu iti place chimia sau bio in mod special Intr-a 9-a si a 10-a nu sunt diferente mari fata de mate-info ca nr de ore, doar ca dai teza la romana, mate si 2 materii la alegere dintre chimie, fizica si bio. Dintr-a 11-a faci mai multe ore de chimie si bio.

3 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Multa geografie, cred big grin

cami
| cami a răspuns:

Chime+ biologie. romana, matematica. Oricum e bine ca ti-ai ales un profil real.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

2 ore de chimie pe saptamana, 2 de biologie, 3 de matematica, 2 de romana, 1 ora de geografie, 1 ora de istorie in rest cam la fel...
eu am fost la profilul astawinking