| anonim_4396 a întrebat:

Ce imi recomandati sa mananc ca sa ma desembalonez?

6 răspunsuri:
| dulcika a răspuns:

Buna.
Poti sa bei activia, este ff bun.

| julliano a răspuns:

Nu stiu de ce, dar am impresia ca intrebarea asta a fost pusa la misto, tocmai pentru a vedea reactia oamenilor la cuvantul "desembalonez". Vezi sa nu te dezasamblezi happy Nu era mai simplu sa scrii "debalonez", chiar daca nici acest cuvant nu exista in dictionar?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

foleseste seminte de chimen si maghiran

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Desembalonez?
Consumă alimente cu aport ridicat de fibre: cereale și pâine integrală, mazăre, fasole roșie, sfeclă roșie, orez brun, zmeură, floricele de porumb, fulgi de ovăz, broccoli, pătrunjel, portocale, grepfrut, etc.
Poți face un ceai din: fenicul, ghimbir, coriandru, anason, busuioc, salvie, mușețel, coada calului (combinat sau dintr-o singură plantă) ajută mult la prevenirea balonării.
Evită alimentele gen fast-food, cafea, lapte, ceapă, ridichii, ceai negru, băuturi carbogazoase și dulciuri rafinate din comerț, prăjeli, etc.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Patrunjel

Răspuns utilizator avertizat