| MrFreedom83 a întrebat:

Ce importanta au broastele? big grin big grin

Răspuns Câştigător
| marycroitor a răspuns:

Broastele au un rol bine determinat in echilibrul naturii. Mormolocii de broasca se hranesc cu alge a caror inmultire exploziva ar produce sufocarea baltii. Broastele adulte sunt un aliat de nadejde in lupta impotriva tantarilor. Broastele raioase brune contribuie la protejarea naturala a padurii, iar cele verzi vaneaza insecte si melci in campuri si gradini. In plus, broastele sunt un indicator al gradului de poluare sau de curatenie a zonei care este habitatul lor natural.

4 răspunsuri:
| maryfanMJ97 a răspuns:

Broastele mananca insecte deci ne scapa de unele de ele

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Dar tu ce importanta ai? Broastele sunt fiinte mananca si mor.

| bloodyhell a răspuns:

Pai broastele mananca insecte si la randul lor sunt mancate de alte vietati.

| Chillcs a răspuns:

Din cate stiu eu, tin sub control inmultirea anumitor insecte; tantari, muste...