| CowboyxD a întrebat:

Ce inaltime ar trebuie sa am la 15 ani si 8 luni ca la 18-20 de ani sa am 1.90-1.93m? Sunt Baiat. Am cam in jur de 1.81-1.82m Cred.

Răspuns Câştigător
| KristalPop a răspuns:

Nu cred că o să ajungi la 1.90m. Dar fă handbal, înot şi ia-o mai uşor cu forţa.

15 răspunsuri:
| KristalPop a răspuns:

Nu cred că o să ajungi la 1.90-1.93m. Dar poţi să te opreşti din creştere chiar acum. Eu am 1.80 şi de la 16 ani nu am mai crescut deloc.

| CowboyxD explică (pentru KristalPop):

Citi ani ai acum? si la 15 ani ce inaltime aveai? eu am gena tatalui el are in jur de 1.83-1.84m

| KristalPop a răspuns (pentru CowboyxD):

În prezent am 22 de ani. La 15 ani aveam circa 1.75m.

| CowboyxD explică (pentru KristalPop):

Inseamna ca 185 e garantat...

| CowboyxD explică (pentru KristalPop):

Dar daca o sa ma apuc de alergat si de tractiuni la bara o sa ma ajute? de basket nu prea vreau ca am avut leziune la merisor

| KristalPop a răspuns (pentru CowboyxD):

Nu trebuie să-ţi faci griji, eşti destul de înalt.1.90-1.93m deja se uită lumea la tine ca la felul 7. În general ăştia de peste 1.90 au mari probleme cu coloana. Nu trebuie să te îngrijorezi în privinţa asta. Mai creşti oricum.

| KristalPop a răspuns (pentru CowboyxD):

Alergatul da, te ajută să mai creşti. Tracţiunile la bară nu cred.

| CowboyxD explică (pentru KristalPop):

Pur si simplu as vrea sa fiu mai inalt prietenii meu au toti in jur de 1.85-1.89m..si citeodata imi spun cas mic ...suntem de aceiasi virsta.Si cam ma jeneaza.

| KristalPop a răspuns (pentru CowboyxD):

Îţi garantez eu, nu eşti deloc scund. O să mai creşti destul. Gândeşte-te că eu am mai făcut şi box 6 ani şi tot am mai crescut cu vreo 6 cm.

| CowboyxD explică (pentru KristalPop):

Am inceput sa beau mai multa apa sa maninc mai multe fructe(smochine, curmale, portocale, mere, banane...) si cum se topeste zapada vreau sa ma apuc de alergat cite 5-6km pe zi.

| KristalPop a răspuns (pentru CowboyxD):

E bine, şi alimentaţia contează.
Sper că te-am ajutat.

| CowboyxD explică (pentru KristalPop):

Ce mai sfatu sa fac? dar nu basket...vara vreau sa ma apuc de inot 3zile pe saptsamina...dar dupa parerea ta cum crezi am sanse sa ajung la 1.90m?

| CowboyxD explică (pentru KristalPop):

Aceasta e ultima intrebare sapoi funda...

| KristalPop a răspuns (pentru CowboyxD):

Nu cred că o să ajungi la 1.90m. Dar fă handbal, înot şi ia-o mai uşor cu forţa.

| Bugi_6159 a răspuns:

Fiecare crestem diferit boule, poat te opresti acum sau poate o sa cresti la 1.92. Realizesi ca, ca daca ai 1.92 esti mai mare ca majoritatea oameniilor ce o sa ii vezi intr-o zi?(adica ff inalt) barbatii au o inaltime medie de 1.75 si tu crezi ca pana la 22 de ani o sa ai 2.10. Daca te-ai maturizat mult pana acum o sa mai cresi (probabil) putin

| CowboyxD explică (pentru Bugi_6159):

Ma in primul rind eu nu team numit bou vaca si ceva de genul asta...Eu pun intrebari de dacea ca vreau sa ma interesez...Sapoi nu mam dezvoltat foarte repede cum zici tu.