| Elena_Melania_1997 a întrebat:

Ce înălțime și greutate trebuie sa aibă o fata de 15 ani?
Eu am 1.65 și 62 de kg, este normal sa ai atâtea kg la vârstă și înălțimea asta?
Trebuie sa mai sau jos?

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Greutatea normala pentru o fata de 15 ani este de 55, 2 kilograme si 1, 63 centimetri, nu ai decat cateva kilograme in plus.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Greutatea ta este perfect normala la inaltimea ta, IMC-ul e de 22.77. Conteaza cum te simti tu in pielea ta, daca simti ca trebuie sa slabesti cateva kg fa-o, ai de unde. Dar oricum nu esti supraponderala nici asa.