| Innovation a întrebat:

Ce inseamna a-ti pune viata in mainile cuiva?

Răspuns Câştigător
| veronica a răspuns:

Inseamna sa ai deplina incredere intr-o persoana, sa ia total incredere in cineva incat sa-l crezi orice iti spune si sa faci orice iti spune.

3 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

A avea incredere (uneori oarba) in cineva
sau uneori a depinde de cineva

| Shift a răspuns:

A-ti pune toata speranta intr-o persoana.:]

| Mali_3462 a răspuns:

Adica a te baza pe cineva intr-un plan foarte riscant. Exemplu: O fata a fost rapita de un criminal, iar prietenul ei a vorbit cu ea la telefon si i-a zis sa stea cuminte si sa astepte ca el o va salva.Atunci ea si-a pus viata in mainile lui. Sper ca te-am ajutat :*