| Lucinca a întrebat:

Ce inseamna aia proza? Si cei narator omniscient sau obiectiv, subiectiv. Va dau si fundita si 3 voturi

Răspuns Câştigător
| SakuraTheCherryBlossom96 a răspuns:

Proza este un mod de exprimare în scris.
Narator omniscient:se nareaza la persoana a-III-a iar "vocea" pare sa cunoasca tot ce se intampla personajelor.
Narator obiectiv:naratorul vorbeste la persoana a-III-a si nu se implica in actiune.
Narator subiectiv:se implica in actiune fiind si personaj in textul respectiv si nareaza la persoanele I si II.

1 răspuns:
| Catalin_Mangiurea_1995 a răspuns:

Daca stiam iti spune-am dar nici eu nu stiu zi si mie daca ai aflat