| vladeraser3 a întrebat:

Ce inseamna, atunci cand o fata iti spune ca esti un baiat dragut? Inseamma mai mult simpatic sau? Lămuriti-mă, va rog!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde si de fata. Poate insemna ca te place sau doar ca ii esti simpatic gen prieteneste.

| AFR81 a răspuns:

Nu inseamna foarte mult, are o oarecare simpatie pentru mine. Spre exemplu, imi aduc aminte ca nevasta unui prieten de-al meu i-a spus intr-o zi de mine: ba dar... e dragut asa. Nu are nicio conotatie, in sine, acest compliment, insa, in cazul tau, poate fi o usa deschisa, ce-i drept destul de ingust, pentru a avea o relatie. Daca si tie iti place de fata respectiva, continua sa vorbesti si incearca sa te apropii, pe cat posibil, de ea. Vezi tu mai departe daca e ceva mai mult decat prietenie sau nu.

| Andreeush a răspuns:

Depinde. Poate acea fata te vede ca pe un bun prieten sau poate chiar te place.

| Csander a răspuns:

Inseamna ca esti dragut, te place un pic.

| N0H4CK a răspuns:

Băieții confunda foarte ușor gesturile prietenești cu flirtul, din partea fetelor.
Nu te grăbi, poate a fost doar un gest prietenesc.