| TudorFox a întrebat:

Ce inseamna cand esti strigat "copilu" chiar daca nu mai esti copil?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inseamna că cel care te strigă este mai mare decat tine.

| Andreeush a răspuns:

Înseamnă că așa sa obișnuit să te strâge.

| Bizon95 a răspuns:

Poate se jeneaza sa te strige "Dorele", ca e prea evident tongue

| devilshelp a răspuns:

Poate ai un comportament de copil sau pur si simplu persoanei care te striga asa ii place porecla. Sau ar mai fi si chestia ca esti mai mica decat el/ea si vrea sa te tachineze

| TudorFox explică (pentru devilshelp):

Sau mai sunt si care te striga asa pentru ca esti tacut?

| devilshelp a răspuns (pentru TudorFox):

Nu prea are nicio legatura sa fii copil cu a fi tacut. Daca tu crezi ca e asta inseamna ca poate fi o optiune, dar nu vad de ce te-ar porecli asa

| llleo a răspuns:

Înseamnă că nu-ți știe numele.

| Katie1356 a răspuns:

Nu mai esti copil pentru ca tu nu mai consideri copil sau pentru ca ai, sa zicem 20+?
Mereu vor exista oameni mai in varsta ca tine, iar la diferentele mari chiar esti vazut ca un copil. Nu cred ca ar trebui sa fie ceva deranjant.