| VulpeaDinUmbra a întrebat:

Ce inseamna cand faci febra musculara si de la mersul repede? Deci nu fugit, mers repede.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca ti-ai folosit muschii pentru prima data dupa mulat vreme si este indicat sa scoti febra musculara prin efort fizic.

Ti-as recomanda sa alergi usor si vei vedea ca dupa cateva zile de alergat zilnic, nu vei mai avea febra musculara, deloc.

In cazul asta, cui pe cui se scoate!
Adica febra musculara iese cu efort fizic dublat!

| lpavel a răspuns:

Iti suprasoliciti muschii dupa care te dor dar dupa cateva zile de odihna iti va trece durerea!

| VulpeaDinUmbra explică (pentru lpavel):

Pai da dar nu e normal daca nu fug

| lpavel a răspuns (pentru VulpeaDinUmbra):

Nu conteaza daca nu fugi, chiar si mersul pe jos iti suprasolicita muschii picioarelor daca mergi mult, dar nu e nimic grav, dupa odihna iti revii de fiecare data!

| VulpeaDinUmbra explică (pentru lpavel):

Pai da si dupa ce imi revin iar fac febra. De fiecare data dupa ce imi revin fac din nou. Si nu merg asa mult. Atunci sa fie pentru ca merg as de repede?

| lpavel a răspuns (pentru VulpeaDinUmbra):

Da, poate fi si ca mergi prea repede si nu esti obisnuit! Mergi zi de zi cate putin mai incet ca nu te alunga nimeni, te vei obisnui si nu vei mai face febra musculara!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înseamna că mersul repede este un stimul perceput ca fiind nou de corpul tau.