| Daniellllll1 a întrebat:

Ce inseamna cand o fata ii se adreseaza unui baiat cu "ma",il simpatizeaza, il detesta etc./

4 răspunsuri:
| LadyLilith a răspuns:

Depinde de tonul vocii. Poate ca vrea doar sa-l apeleze, fara sa-l simpatizeze sau sa-l deteste. Acum ar fi aiurea sa incepe baietii sa analizeze fiecare cuvant rostit de o fata. Mai bine, uita-te la comportamentul ei, cum vorbeste, cum te priveste. Limbajul corpului e cel mai puternic si cel mai sincer limbaj.

| lauraaaaaaaa33 a răspuns:

E un gest de prietenie laughing adica eu le scl le zic la scl colegilor cand glumesc, cand rad..nu le zic "ma" ca i.as placea sau cv, le zic ma ca ii simpatizez dar nu intr.un mod special, ci ca niste prieteni buni, depinde si de copil, depinde cum ma port cu el si cand nu ii zic "ma"

| CBogdannnnn a răspuns:

Depinde si de context, incearca sa dai mai multe detalii happy

| musicismydrug a răspuns:

Depinde. Eu sunt fata, dar nu le prea spun "ma" la baieti, fie ca ma supara, fie ca nu. Ar putea fi o forma de alint sau poate o enervai... In cel mai bun caz (cam in 50% din cazuri laughing)) e folosit ca forma de alint.