| DizzyZiceCaMataEemo a întrebat:

Ce inseamna cand visezi pe cineva la care nu te'ai mai gandit absolut deloc in ultimele 2 saptamani si cu 2 minute inainte sa te trezesti il visezistraight face

Răspuns Câştigător
| Biia a răspuns:

Pai eu cred ca in adancul sufletului/subconstientului, chiar te'ai gandit la el si ii simti lipsa.Asta e parerea mea, dar nu cred ca trebuie sa insemne neaparat ceva, cred doar ca poate ar trebui sa il suni sa vezi ce face deoarece unele persoane leaga o chimie cu anumite persoane si viseaza acea persoana atunci cand persoanei pe care o visezi i s-a intamplat ceva.Complicat nu? Mai pe scurt:suna'l/o si intreaba'l/o de sanatate.
Tine'ma la curent cu ce s-a intamplatwinking!

2 răspunsuri:
| pengu a răspuns:

Pfff... poate insemna o gramada de lucruri. conteaza ipostaza in care ai visat persoana respectiva, relatia sau legatura pe care o ai cu ea, sentimentele tale pentru ea etc. dar cel mai important, personalitatea ta, iar interpretarea unui vis nu se face numai pe baza acelui vis, ci si a celor precedente lui, dar si a ceea ce ti-am scris mai sus. asa, in mare, ceea ce ai visat poate insemna ca persoana respectiva inca mai e undeva in mintea ta sau poate ceva din viata de zi cu zi ti-a atras atentia (constient sau nu) asupra unui detaliu ce te duce cu gandul la ea, iar acest lucru s-a manifestat prin vis. o alta interpretare (dar de asemenea vaga) poate fi faptul ca tu ti-ai reprimat (constient) gandurile despre persoana aceea, dar inconstientul tau iti arata ce tu ai vrut sa ascunzi cumva, sa dai uitarii eventual.
bafta happy

| zozolyyop a răspuns:

Inseamna ca acea persoana s-a gandit la tine