| nosoul a întrebat:

Ce inseamna caracter jegos?

8 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Un om care nu-i pasa ce se intampla in jurul lui, nu-i pasa de altii ar da orice ca el sa aiba cat mai mult.

| nosoul explică (pentru Jipa95):

Cum putem remedia acest caracter?

| MotanAndrei a răspuns (pentru nosoul):

Prin consiliere psihologica.

| nosoul explică (pentru MotanAndrei):

Ceva sfaturi?
Ceva idei?

| MotanAndrei a răspuns (pentru nosoul):

Daca persoana in cauza este dusa la cateva sedinte de psihologie, dupa cateva sedinte rezultatu finit v-a fii ca'si v'a revenii din comportamentu lui murdar. Daca face si poacane si intra la bulau, dupa un timp, cand v-a iesi, v-a fii alt om. happy

| pietrean a răspuns:

Cuvantul "jegos",ar fi un termen folosit pe maidan,dar are poate aceeasi semnificatie,cu alte cuvinte mai elevate:caracter nesimtit,vulgar,murdar,mincinos, negru, dar si janchinos, ingalat.
Adica, un om de nimic, in care nu poti avea incredere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum? Tu nu traiesti in Romania? Nu observi caracterul jegos al populimii in fiecare zi?

| Alissa11 a răspuns:

Ca te comporti rau, nu ti-e rusine de ce vorbesti, folosesti cuvinte vulgare etc.