| Sindrex a întrebat:

Ce inseamna cel lucru cand...
cineva se plange de corpul lui?...
cauta atentie?... nu are prieteni?. crede ca nu o sa aiba niciodata iubit iubita?. sau care-i faza...
ce semnifica asta?...?

dau funda pentru cel mai bun raspuns

3 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Si tu o faci, sau ai facut-o cel putin odata. De ce? Intreaba-te pe tine ca si tu esti la fel.

| T0T a răspuns:

Poate sa nu semnifice nimic din ceea ce ai spus. Faptul ca se plange e o chestie de a atrage atentia dar in rest nu inseamna nimic din ce ai spus mai sus.

| zitiala a răspuns:

Pai atunci cand cineva se plange de corpul lui de fapt spune ca nu este multumit de cum arata si incearca sa transmita ca vrea sa faca o schimbare pe care nu e tocmai usor sa o indeplineasca. Mama se plange in fiecare zi dupa ce mananca. Zice 'Am mancat ca proasta' desi ea a mancat decat un colt de paine cu smantana :I Intr-un fel cred ca spune dezamagirile ei fata de corpul sau happy cred ca nimeni nu vrea sa atraga atentia prin a-si spune defectele. Indiferent de defecte trebuie sa ne acceptam asa cum suntem!