| Illegalfreako a întrebat:

Ce inseamna daca visez zapada, timp rece care va veni curand?

Răspuns Câştigător
| MyObsession a răspuns:

1. Zapada
Zapada este simbolul dorintelor reprimate si al gandirii critice. Daca visezi ca te misti greu printre nameti inseamna ca vei avea noroc, daca vei munci mult.Zapada care cade din ramurile copacilor este semn ca vei avea noroc in investitii. Daca visezi ca indepartezi zapada cu lopata inseamna ca va trebui sa fii atent la actiunile unei persoane influente fata de tine.
2. Zapada
Amor care se naste, calatorie in strainatate
-- abundenta- recolta bogata
-- alba- puritate, imprejurariel se vor schimba
-- avalansa de- intristare
-- avand- sarcina in afara casatoriei
-- cadere de- castig neasteptat in plan financiar si sentimental
- -cazand in- piedici
-- cazand in fulgi mari- tristete
-- furtuna cu- pericol
-- gramezi- vei fi ranit
-- ghiata de- recolta imbelsugata
-- geroasa- pierderi, castiguri necinstite
-- iarna cu- roade bune
-- in cantitate mica- abundenta de bunuri
-- insotita de frig- singuratate, perioada nemiloasa
-- in mijlocul ei- dificultate
-- intindere mare cu- pericol
-- in troiene mari- noroc
-- mare- curatenie
-- masiva- cuceriri sentimentale
-- mancand- veste buna, placeri inselatoare
-- moale- esti capricios(asa)
-- murdara- esti discret si grijuliu
-- nameti de- vei calatori in strainatate
-- ninge frumos-veste buna
-- noian de- belsug, afacere buna
-- om de- dezamagire in dragoste
-- plimbandu-te in- ai initiativa, entuziasm si imaginatie
-- topindu-se- perspective bune
-- vazand- locuinta buna
-- visand o noua ninsoare- se infiripa o noua dragoste
-- usoara- esti capricios.
Copy&Pastehee hee

2 răspunsuri:
| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

*isi face cruce cand vede raspunsul de mai sus* Bai, superstitiile sunt o prostie. Pfoa. Inseamna ca suntem in luna Septembrie si urmeaza dupa toamna vine iarna. e destul de rece pentru tine si mintile voastre incuiate? Mai lasati-ma cu interpretarile astea de vise, ca si eu am visat o data ca sunt Chuck Norris si am devenit Batman. Deci concluzia? Niciodata sa nu te increzi in interpretarile de vise sau mai ales in vise. :d

| Penda_Andy_1979 a răspuns (pentru GoodGuyOviCONTSUSPENDAT):

Dar ce mai zici de faptul ca daca te mananca palma stanga iar in cateva zile sau in cel mai scurt timp primesti bani, asa cum mi se intampla mie? Pt ca acum vreo saptamana, doua ma manca palma bine iar ieri mi-a dat cineva 123 de lei noi de la vechiul loc de munca 123 de lei noi!winking happy Sau daca te mananca nasul, vei avea parte de cearta sau bataie!