| Karina222 a întrebat:

Ce inseamna din punctul vostru de vedere "a fi popular"?

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Sa fii sociabil/sa nu ai aere/sa stii sa glumesti/sa tii la glume/sa fii naturala /sa te implici in activitati/sa fii amabila.
O seara bunahappy

| Ofiintă a răspuns:

Pai, a fi popular inseamna a fi cunoscutlaughing
Dar depinde, sunt diverse soiuri de popularitati mai ales in zilele de astazi.
Popular in liceu, in orasul tau.
Asta include o persoana care a facut ceva cu care s-a facut remarcat, gen: model, chitarist sau mai stiu eu celaughing
Depinde la ce fel de popularitate te referi. Multi prieteni, like-uri pe facebook?laughing
In general pentru a fi cunoscut de multa lume trebuie sa te faci remarcat cu ceva, cu talentul pe care il ai, un hobby practicat de tine, si aici pot sa fie diverse mai ales daca excelezi in acel domeniu fiind recunoscut pana la un anumit nivel.Mai poate presupune implicarea in diverse activitati!
Popularitatea consta in ceea ce faci, si nu neaparat in faptul ca esti sociabil, glumet ( intra si astea doar ca nu-i primordial).
Numai bine!
pa, pa

| sappy a răspuns:

A fi mereu in centrul atentiei fara sa-ti pese prea mult de cei din jur!

| T0T a răspuns:

A fii placut de cat mai multe persoane.

| daniela281 a răspuns:

Mediocritate