| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna o relatie din punctul vostru de vedere? Fara mistouri

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bani pierduti & amintiri neplacute care raman

| Bacemi a răspuns:

Două persoane care se aleg în funcție de defecte. Care văd viața la fel, care se acceptă așa cum sunt, se respectă și își oferă afecțiune. Într-o relație iubirea nu e mereu constantă. Azi simți să îl iubești foarte mult pe celălalt. Mâine se poate să nu simți deloc. E responsabilitatea fiecăruia să ofere mai multă iubire sau chiar pe toată în relație, atunci când celălalt nu poate din diverse motive. Că e bolnav la pat, că are o suferință emoțională, că are o perioadă încărcată cu multe responsabilități, că are nevoie de timp doar pentru el. O relație înseamnă preocupare constantă. Trebuie să îți pese, să oferi timp, să asculți, să oferi căldură. Să vrei ce e mai bine pentru partener, chiar dacă nu e și în avantajul tău. Să fii sincer și deschis pentru ca celălalt să își dozeze în funcție de asta sentimentele. Să nu ofere foarte mult dacă nu e cazul. Există oameni care vor să construiască, axați pe stabilitate, pe a avea casa lor, o familie, tot felul de gadgeturi. Alții vor să fie, îi impulsionează provocările, schimbarea constantă, călătoriile. Dacă unul trage hăis și altul cea nu va funcționa. Relația e în primul rând o confirmare. Că este cineva martor al vieții tale. Că oricât de grea ar fi o zi, o perioadă din viața ta, este cineva acolo care va avea grijă să nu uiți că ești o persoană minunată și că meriți tot ce e mai bun.

| Bondarel99 a răspuns:

Sa iubești necondiționat, sa respecți, atât.

| RAY a răspuns:

Ipocrizie,falsitate,minciuna,teatru, materialism, prostie =te teampeste iubirea, amagire, dezamagire, iluzi

| Drimmero a răspuns:

Reciprocitatea sentimentelor, intelegere, respect, acceptare, protectie si incredere absoluta

| LoveSleep a răspuns:

Dacă mai văd pe cineva cu "acceptare" mă sinucid. De-aia majoritatea relațiilor se bazează pe compromisuri, pentru că toți caută acceptare. Ce să mai accepți, când îți place totul la ea? Dar majoritatea lach... bărbaților sunt pe principiul " E ok asta, nu e așa rea", iar majoriteatea femeilor sunt pe principiul "E ok ăsta, iar ce nu e ok la el o să schimb".

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Ai spus bine, ACCEPTAREA e un compromis.
Pe biletul de adio poti scrie:"La capul meu as vrea sa cante o vioara si o flasneta!"

| Doub a răspuns:

Respect, incredere, iubire reciproca, comunicare, distractie

| GoldenZenith a răspuns:

Acceptare și înțelegere.

| syd2 a răspuns:

Nimic.

| Caro34 a răspuns:

"Sa privim amândoi în aceeași directie" ținând seama de defectele noastre si infinitele calitati in comun! Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Respect si intelegere printre multe altele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubire,intelegere,acceptare,incredere...

Răspuns utilizator avertizat
| Supicadepui a răspuns:

Bataie de cap.

| Caty68 a răspuns:

Iubirea infinită intre femeie si bărbat ce iartă orice greseala, ce nu are supărare ci respect si incredere.

| iamanonima a răspuns:

Sa ai o persoană pe care poți conta mereu, pe care o iubești și care te iubește, să știi la finalul zilei că cineva adoarme cu gândul la tine, că îi pasa de tine și că te protejează. De asemenea, înseamnă respect reciproc, responsabilitate din ambele părți, protecție, dragoste necondiționată și înțelegere. Funda? happy