| BeyondTheDarkSun a întrebat:

Ce inseamna utilitate si ce inseamna inutilitate din punctul vostru de vedere?

14 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Utilitate - un muncitor de la apă-canal
Inutilitate - toţi felatorii de limbrici care stau 12 ore pe zi cu fundul pe scaun nefăcând nimic. Şi aici mă refer la toate naţiile de asistenţi, concultanţi, reprezentanţi şi alte scârbe fără de care lumea ar fi exact la fel.

| BeyondTheDarkSun explică (pentru Woodenpints91):

Buna perspectiva.
Uita-te la Marina, sa vezi ce raspuns demn de luat in considerare a dat laughing

| Woodenpints91 a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Observ că mulţi ţi-au dat definiţii, cu ce înseamna util şi inutil, ca şi cum tu nu ai şti să cauţi pe google dacă ai vrea să vezi ce înseamnă cuvintele astea, din perspectiva nimănui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Utilitate: Cartile, pe care majoritatea dintre noi, ori nu le au, ori nu vor sa le aiba.
Inutilitate: Televizorul, dupa parerea mea. In afara de rolul de a manipula ''prostimea'', nu-i vad alt rol.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru anonim_4396):

Televizorul este bun, dacă ştii la ce să te uiţi.
Eu nu văd cum ar putea să mă manipuleze Top Gear, How it's made, documentarele de pe Nat Geo Wild...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Woodenpints91):

Ok, excludem cateva posturi, de exemplu: Discovery Channel, National Geographic, Animal Planet, DaVinci Learning...

| BeyondTheDarkSun explică (pentru anonim_4396):

Mi-au scos nenorocitii de la RDS Discovery Channel...

| anonim_4396 a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Nu prea ma uit la tv. Singura emisiune pe care o urmaresc pe Discovery, este ''Tehnici esentiale de supravietuire''.

| BeyondTheDarkSun explică (pentru anonim_4396):

Eu ma uit de 2 ori pe luna laughing

| BlackEyedGirl a răspuns:

Utilitate - iti este de folos pentru anumite lucruri
Inutilitate - nu ajuta la nimic

| stoica1 a răspuns:

UTILITATE- Poate face ceva ajuta ceva.
Inutilitate- Nu e bun de nimic

| Marina1500 a răspuns:

UTILITÁTE s. folos, necesitate, trebuință, (pop.) priință, (înv.) polză. (De mare ~.)

INUTILITÁTE ~ăți f. Caracter inutil; lipsă de utilitate. [G.-D. inutilității] /

| BeyondTheDarkSun explică (pentru Marina1500):

Am mentionatbig grinin punctul vostru de vedere!

| Marina1500 a răspuns:

Din punctul meu de vedere

Util: Internetul, Telefonul
Neutil: Cartile, Scoala, Profesorii