| IateyourCookie a întrebat:

Ce inseamna dude... Fundita :X

Răspuns Câştigător
| Some0ne a răspuns:

De fapt inseamna niste fructe dar in limbajul nostru, al adolescentlor inseamna prostut, greu d cap adica nu prost. poti zice asta si prietenilor tai fara sa se supere...asa cred eu poate stie cineva mai in detaliu happy

7 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna in limba romana dude este un fruct comestibil. Dar banuiesc ca te referi in engleza, pentru ca am auzit si eu acest cuvant.In engleza inseamna snob. Sper ca te-am ajutat.

| Kosmin19 a răspuns (pentru beautifulkiss):

Ai vorbit fara rost happy ti-o spun sincerhappy ai dat un comentariu fara rost.

| Th3eo a răspuns:

Dude = frate, tip. Se foloseste in America "dude" ca atunci cand spunem noi... "Frate..."

| DeeutzaDalinutza a răspuns:

Dude=frate

| tina_3350 a răspuns:

Bro sau pe romaneste frate big grin

| Emii a răspuns:

Cred ca inseamna omule sau tipule sau amice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey. Cel Mai Corect este,, Tipule,, ...Ma Bucur Daca Ti-am Fost De Ajutor