| Alexander_Covuliuc_1997 a întrebat:

Ce inseamna ki chakra? Este ceva legat de bataie? Daca da imi puteti da exemple video?

Răspuns Câştigător
| BogdanTheo a răspuns:

In traducere romaneasca este puterea ki. Se refera la o putere interioara mistica... care din scrierile japozeze vechi doar bravii soldati aveau aceata putere cu care generau tehnici de lupta specifiece stilului de putere ( chakra )

| Alexander_Covuliuc_1997 explică (pentru BogdanTheo):

Ceva in gen naruto?

| BogdanTheo a răspuns (pentru Alexander_Covuliuc_1997):

DA pe asta este bazata si serialul acela, dar desigur cu foarte multe exagerari cum ar fi monstri aia cu cozi sau alte uratanii sa le zic asa!