| wildlyon a întrebat:

Ce inseamna limbi straine aplicate? multumesc

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

"Limbi moderne aplicate"este o secţie în cadrul Fac. de Litere, unde se studiază, engleza, franceza, etc.Studiul limbilor străine porneşte dela lexicul specific administraţiei şi afacerilor, iar absolvenţii acestei facultăţi vor putea lucra în medii de afaceri şi în administraţie ca referenţi de specialitate(terminologi, traducători, interpreţi, documentarişi).

2 răspunsuri:
| lSummerl a răspuns:

Care se invata la noi in tara

| o1OCXsss a răspuns:

Adica limbile straine[ engleza, franceza, germana, spaniola, italiana..etc] pe carele vorbesti [care stii sa le vorbesti in afara de lb romana]. Funda?