| IloveGnR a întrebat:

Ce inseamna mai exact pitipoanca?

Răspuns Câştigător
| NoName2105 a răspuns:

O persoana cu fite,cu bani si care se da mare,care sta in bamboo toata noaptea, se amchiaza mult, gen (e sofisticata maa) big grin si care face si niste prostioare big grin pitziiwinking

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Copila fara minte, proasta, care se da mare si vrea sa fie in centrul atentiei.

| Anca95 a răspuns:

Pitipoanca=duduie,imbracata eventual Versace,Armani si asa mai departe,cu fite pe masura inteligentei sale nule, si doritoare de vile, masini si haine scumpe pe care le obtine ori de la un chelios cu masina de teren ori de la un batranel plin de bani cu probleme de potenta.
eu nu sunt pitipoanca deoarece anulez toate dovezile de mai sus, si nu ma imbrac in roz, nu ma rujez cu roz, nu-mi fac poze singura cu ochelarii de soare in casa etc.
o pitipoanca este opusul unui emo la caracter si imbracaminte dar au o singura asemanare: vor sa iasa in evidenta cu orice pret.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O pers care are fite, bani, injura etc.

| isabellemuresan2000 a răspuns:

Nu e adevarat nimic din ce spun astia! Cuvantul "pitipoanca" inseamna mai exact un fel de prostotuata.Cautati in dex desteptilor daca ati auzit de el exact asa scrie" pitipoanca=tanara usuratica".off doamne sice e mai enervant e ca toata lumea zice ca pitipoana inseamna o persoana fitoasa dar tine minte nu e corect, iar daca vrei sa vorbesti corect dar nu stii un cuvant mai bine cauta in dex mereu gasesti ceea ce e corect. Sper ca te-am ajutat. Funda?